Музикант • Артист • Композитор
Естрадний співак • Поет-пісняр

«ПОЛОНИНСЬКА ВАТРА 2017» - Фото + Відеозвіт

Rate this item
(0 votes)

Щороку останньої неділі травня в Карпатах справжнє свято – гуцули на літо виряджають у гори худобу. «Полонинський хід» – завершальний акорд весняного циклу святкувань, що починаються з Великодня і закінчуються днем святого Юрія – покровителя домашніх тварин. На жаль, у наш час вихід на полонину як справжнісіньке театралізоване дійство зберігся лише у кількох куточках України, найпишніше святкується у Путилі – районному центрі Чернівецької області, куди вже понад 50 років з різних куточків країни та з-за кордону з’їжджаються численні гості, щоб торкнутись традицій мальовничого гуцульського краю.

 

   

 

Традиційні переспіви та запальні мотиви троїстих музик сповіщають усіх навколо, що в Карпатах почався гуцульський «храм» (свято, яке відзначають особливо пишно, у кожному селі – своє). Тому, хто вперше бачить «полонинський хід», здається, що він втрапив на весілля. В очах миготить від гаптованих кептарів, шкіряних поясів-чересів, капелюхів-крисань, плахт та вишиванок. Не поступається весільному застіллю і пригощання. Гостей частують традиційними гуцульськими стравами: смачними банушем і мамалигою, бринзою та печеним на вогні м’ясом. Все готують просто неба у величезних котлах. Куховарити на таку кількість їдців – справжнє мистецтво: страву треба добре вимішати, додати всі необхідні складники, дотримуючись рецепту, що передається від матері дочці. На довжелезних столах, окрім наїдків, ще й міцна домашня горілка, а непитущим – гуслянка, що на смак чимось схожа на йогурт. Гостяться щиро, щедро, не жаліючи.

 

Як водиться, жодне українське свято, а особливо на Гуцульщині, не минає без танців, і путильська «Полонинська ватра» – не виняток. На сцені і просто на майдані танцюють «Голубку» та «Каперуш». Не обходиться і без коломийок та жартівливих оповідок. А де є танець - там завжди лунає і пісня! І цього року серед інших запрошених на святі відзначився співак, композитор, поет і актор, голова "Асоціації українських громад в Чехії" Павло Васильович Бубряк..

 

Ми раді представити вам фото-відео звіт!

 

 

Image Gallery

Посмотрите вложенную галерею изображения онлайн в:
http://pavlobubryak.com/index.php/suspilna-dijalnist/kontserti/item/92-polonynska-vatra-2017-foto-videozvit#sigProGalleria7e90fee87b
joomlamodniyportal.ru

Статті

Відгуки

Галина, 30 лет

Приголомшлива музика талановитого співака!

Оксана, Київ

Вражаючий концерт, дивовижна музика!