Музикант • Артист • Композитор
Естрадний співак • Поет-пісняр

Повідомлення
  • Lack of access rights - File 'http:/www.img.vidido.ua/pogliad/2010/11/25/www/1266850132.jpg'
  • Lack of access rights - File 'http:/www.img.vidido.ua/pogliad/2010/11/25/www/1266850132.jpg'

Від і До - Павло Бубряк живе на два міста – у Празі та Чернівцях

Rate this item
(0 votes)

Талановитий виходець із Путильщини витримує без рідного краю максимум два місяці

Керівник вокально-інструментального колективу «Сузір’я Карпат» Павло Бубряк, який є уродженцем села Дихтинець Путильського району, понад два роки працює у Празі й активно гастролює багатьма країнами світу. Проте поет-композитор-співак не забуває про рідний край, часто навідуючись на Буковину.

– Свій край я дуже люблю, по-справжньому. Максимум два місяці розлуки можу витримати без Чернівеччини і знову приїжджаю сюди. Навіть не знаю, чи є від цього якісь ліки. Тому не можу сказати, що виїхав за кордон на постійне місце проживання, оскільки мене мої Карпати і Україна не відпускають, – розповідає пан Павло.

 

Він працює у Празі, де живе у трикімнатній квартирі, а справді відпочиває серцем, коли приїздить у Мамаївці, там проживають його дружина Люба, педагог за фахом, та дві донечки: Насті восьмий рік, а Яні – 14-й.

– Бог подарував мені унікальну дружину і діток. Хоча рідні хочуть частіше бачити мене, а я – їх, вони мене розуміють і підтримують. Правда, нелегко доводиться, коли батько не бачить, як ростуть його діти, – каже артист.

«Сузір’я Карпат» – це проект мого життя, проте своєї найкращої пісні ще не написав і не виконав

П. Бубряк

Про себе він розповідає небагато, мовляв, я проста людина. А ось про доньок Павло Бубряк розповідає охочіше:

– І Яна, і Настя мають чудові голоси. Однак лише Настя каже, що хоче співати з татом, а Яна категорично відмовилася буди співачкою, оскільки бачить себе дизайнером і навіть знає (з 10 років!) назву свого майбутнього ресторану та магазину. Коли діти були меншими, вони разом зі мною гастролювали, і на одному з концертів Яна посеред пісні перестала співати, а ось Настя ніколи собі цього не дозволяла. І коли ми завершили свій виступ, я спитав у Яни, в чому річ, вона відповіла, що надто некомфортно почувається перед публікою і мало не впала зі сцени.

Найбільше артиста засмучує корупція в українських вишах

– На жаль, не бачу перспективи для своїх дітей в Україні. Кажу це відкрито, щиро і хай це чують наші професори, хай їм буде соромно від цього, але я не бачу перспективи для своїх дітей у майбутньому. Виходить, я маю шалені гроші сплачувати законно і поза законом хабарі давати у наші вузи, ставлячи дитину в чергу за дипломом, і п’ять років мене будуть просто постійно «доїти». Бо сьогодні у наших вишах величезна корупція. І за це мене серце болить. Ось у Празі – все інакше, притому, що середня зарплата пражанина від 1 до 1,5 тисячі доларів, там продукти дешевші. А за 1000 гривень, які я тут витрачу на їжу, то візьму вдвічі менше, ніж за кордоном. Це абсурд, бо у нас зарплати мізерні, а ціни – космічні. Але при цьому я був, є і буду патріотом своєї держави, але не тієї політики, яку тут проводять. І я би дуже хотів, щоби усе найкраще, що є за кордоном, проросло і у нас, адже в українському менталітеті є багато позитивного, насправді ми маємо чим пишатися і що показати світові, – переконаний П. Бубряк.


Павло Бубряк: "Мене мої Карпати і Україна не відпускають". Фото з архіву П. Бубряка

Також пан Павло провів паралелі між українською та іноземною молоддю:

– За кордоном молодь має більше відчуття патріотизму, ніж в Україні. Хоча дуже поважаю молодь, не засуджую її і навіть маю право сказати, що люблю нашу молодь, але мене дуже-дуже бентежить, що куди не кинь оком, це спостерігаю навіть по своїх дітях, всюди звучить реп, хіп-хоп і що завгодно, лиш не наше рідне, мелодійно-українське. Молодь не захоплюється українським, бо їй масово нав’язують африканські, латиноамериканські стилі, ними щодня трамбують вуха вітчизняні радіо та телебачення, якими, на жаль, не керує українська думка.

«Сузір’я Карпат» – продовжувачі доброї епохи «Смерічки»

Вокально-інструментальний колектив «Сузір’я Карпат» зародився в Україні 1999 року завдяки відомим музикантам Тернопільщини та Чернівеччини. Артисти плідно і професійно працювали у своїй державі, їх знали практично у кожному куточку країни. Проте з 2002-2003 років учасники колективу серйозно готувалися до запланованих гастролей за кордоном.

– Нас запрошували і в Канаду, і в США, і в Європу, – згадує П. Бубряк. – А розпочалося все з Міжнародного фестивалю в Румунії, з якого фактично стартували наші гастролі Європою. Оскільки наші пісні сподобалися багатьом, зокрема празьким бізнесменам, які були на наших концертах, вони запропонували нашому колективу студію в Празі, щоб ми могли там працювати і звідти їхати у турне по всій Європі. Але коли ми отримали запрошення і взялися оформляти документи на виїзд, то частині музикантів не відкрили візи. Так ми розділилися. Тож в Україні залишилися мої друзі, музиканти вищого ґатунку, і коли я повертаюсь додому і необхідно виступити на Батьківщині, то обов’язково збираю найперший наш склад колективу. А у празькому складі гурту є не лише вихідці з України, але й Росії, Вірменії, Чехії. До речі, з подачі «Сузір’я Карпат» в Празі зародився український театр. Зараз ми там ставимо «Кайдашеву сім’ю», а торік ставили «Ніч перед Різдвом». Окрім того, у нас є особлива концертна програма, яка проходить у різних державах під гаслом «Усі ми прагнемо любові». Загалом співаємо багатьма мовами. У нашому репертуарі є не лише український фольклор, але й чесько-моравський, вірменський, російський з глибинки із гармошкою чи баяном тощо. Найближчим часом плануємо виступати в Канаді для української діаспори, куди нас запросили. 

На своїх виступах Павло Бубряк більше виконує авторські пісні, а також ті, які створено завдяки спільному проекту з відомим піснярами та композиторами України. До речі, 2008 року пан Павло видав музичний альбом «Опале листя», який присвятив 600-літньому ювілею Чернівців. А цьогоріч буковинський маестро Павло Бубряк видав два альбоми – «Странник-1» та «Странник-2», у яких вдалося відобразити колорит русино-чесько-моравських пісень 350-літньої давнини.

– Взагалі, можу сміливо сказати, що «Сузір’я Карпат» це певною мірою продовжувачі тієї доброї епохи «Смерічки», – каже П. Бубряк. – Якось розмовляв з Левком Дутківським, то він каже, «Смерічка», це вже якось в минулому. Я ж відповідаю, що так, але її й досі добре знають і шанують в Європі та Америці. Той репертуар – чудовий, він багатьом подобається і мало хто його сьогодні пропонує слухачеві. А ці пісні справді такі, що вони беруть за серце, у них людина може почути для себе щось таке, що дає їй наснаги далі жити, а не просто якийсь беззмістовний ритм.

Ольга ШУПЕНЯ

vidido.ua

 

Статті

Відгуки

Галина, 30 лет

Приголомшлива музика талановитого співака!

Оксана, Київ

Вражаючий концерт, дивовижна музика!